
Najprodavaniji uljni radijatori. Sencor ima najbolje kritike
Uljni radijatori savršeni su za dodatno grijanje. Najprodavaniji bi trebali imati zanimljive parametre i biti dostupni po povoljnoj cijeni. Je li to doista tako možete provjeriti u mojoj ljestvici najprodavanijih uljnih radijatora. Prilikom izrade bazirao sam se na rang listama popularnosti na portalima kao što su Heureka, Alza, Nay itd. Bit će mi drago ako moje mišljenje o navedenim proizvodima nadopunite svojim osobnim iskustvom. Komentari su dostupni na kraju članka.
Najprodavaniji uljni radijatori
[odbor]
Solight OR01

Ovo je vjerojatno prvi aparat kod kojeg me zanima potrošnja energije. Naravno, važno je i za usisavače ili procesore hrane, ali ne toliko, jer se može značajno razlikovati od performansi. Kod uljnog radijatora ulazna snaga je obično jednaka snazi grijanja. Zato smatram da je potrošnja energije ovog radijatora jako dobra - 2000 W stvarno može zagrijati. Snaga grijanja se može regulirati pomoću 2 prekidača. Ako je 1. uključen, grijanje je slabo, ako je uključeno 2., toplina je srednja, a ako su oba uključena u isto vrijeme, grijanje je jako. Mislim da su kontrole vrlo jednostavne, što je uvijek plus. Snaga se može podesiti na 800, 1200 i 2000 W. Možete čak i podesiti temperaturu pomoću rotirajućeg termostata , što će vas sigurno zadovoljiti. No, mislim da ćeš reguliranjem snage postići temperaturu koju želiš/trebaš. Radijator je pogodan za prostoriju do 80 m 3 , ne znam zašto nije navedena površina, ali trebao bi biti oko 20 m 2 što je prihvatljivo. Devet rebara je relativno mala brojka, ali s druge strane radijator je kompaktan što hvalim. Možda nekome nije važno, ali Solight je češka tvrtka i gotovo je kao kod kuće. Ovaj model za to zaslužuje mali plus. Na prvi pogled izgleda izdržljivo, to je dobro, na drugi ga sigurno nećete moći koristiti kao punopravno grijanje, ali to mu nije ni svrha. No, po mom mišljenju dobro će poslužiti kao dodatno grijanje manjih prostorija.
Sencor SOH 3213WH

Ovaj brend sam već opisala, ne želim se ponavljati, pa ću samo reći da je dobar omjer kvalitete i cijene. Nagrada za proizvod godine 2023. također govori o pozitivnim stranama ovog radijatora. U usporedbi sa Solightom, potrošnja energije je veća - do 2.500 W, snaga/temperatura se može regulirati u 3 razine. Konkretno, na 1.000, 1.500 i 2.500 W. Broj grijača je povećan na 13, radijator je voluminozniji, ali po meni je dobar. Kompaktnost je lijepa, ali više ćelija znači više "toplinske površine". Prostor za motanje kabla je sitnica, ali je svakako užitak. Prema opisu, rad je bešuman, to su potvrdili i potrošači, za to dajem palac gore. Naravno, kod ove vrste proizvoda ne treba zaboraviti na sigurnost, uvijek treba provjeriti postoji li zaštita od pregrijavanja, protiv smrzavanja i funkcija automatskog isključivanja kada se uređaj prevrne. Ovaj model se može pohvaliti sa sva tri. Ovo je, naravno, jako dobra vijest. Sencor SOH 3213WH ostavio je dobar dojam na mene, recenzije kažu da se vrlo brzo zagrijava. Nema razloga da ne probate.
Sencor SOH 3209WH

Još jedan Sencor? Pa, da. Među uljnim radijatorima ova je marka već dugo jedna od najprodavanijih, što dokazuje njenu popularnost. Ovaj model je postao proizvod godine 2022., što pak ukazuje na njegovu kvalitetu. Vrlo je sličan modelu SOH 3213WH, samo se razlikuje broj grijača i snaga. Devet grijaćih tijela, snage 2000 W podesive u tri stupnja (800, 1200 i 2000 W) – jako podsjeća na uljni radijator Solight OR01. Očito je da su pojedini modeli vrlo slični i da je razlika često u detaljima. U slučaju Sencora, ugodna stvar je bešuman rad i prostor za namatanje dovodnog kabela. Dizajn također govori u prilog ovom modelu. Kako stoji u opisu, radi se o patentiranom spajanju grijača za bolju učinkovitost i nižu temperaturu vanjskih rubova te patentiranoj konstrukciji odvojenih krajeva grijača koja sprječava pregrijavanje. O većoj kvaliteti dizajna u odnosu na Solight svjedoči i veća težina radijatora, ona iznosi do 11,5 kg (Solight cca 7 kg). Dojmile su me se i dobre kritike prema kojima ovaj radijator ispunjava ono što obećava. Stoga je očito vrlo dobar izbor za manju sobu.
OneConcept Wallander

Najbolji proizvod 2019., 2020. i 2021. godine - to nije loše. Automatski sam očekivao da će to biti zanimljiv model. Ono što je koliko-toliko ispunjeno, razočaranje je prije svega njegova niska izvedba. U usporedbi s konkurencijom, 1.000 W je relativno malo. Međutim, njegova prednost je mogućnost postavljanja temperature u rasponu od 5-45 °C, po mom mišljenju ovo je izvrstan raspon. Zanimala me mogućnost korištenja ovog modela kao običnog radijatora , ali i kao zidnog uređaja. U pakiranju su stalci i materijal za pričvršćivanje, to moram pohvaliti. Sviđa mi se značajka Cleverheat Programming, to je u osnovi tjedni mjerač vremena i mogućnost postavljanja temperature i vremena kada i koliko dugo radijator treba biti uključen za svaki dan. Pogodan je samo za manje prostorije veličine do 20 m2, nije zamjerka, standard je za uljne radijatore. Kao jedini od najprodavanijih proizvoda, nema rebra, radi se o panel modelu. Plus dobiva automatsko isključivanje kada je prozor otvoren i sigurnosne značajke (zaštita od smrzavanja i pregrijavanja, zaštita od prevrtanja). Iako ima mnogo dobrih karakteristika, recenzije nisu tako dobre. Naravno, kratko vrijeme zagrijavanja, ravnomjerno zagrijavanje ili dugotrajno održavanje topline čak i nakon gašenja su neosporne prednosti, ali kvaliteta obrade i komplicirano upravljanje značajno kvare dobar dojam ovog modela.
Sencor SOH 8112WH

Odmah me privukao dizajn ovog radijatora. Mislim da crno-bijela kombinacija izgleda elegantno. Srećom, ni parametri nisu najgori. Ulazna snaga od 2.500 W podesiva je u 3 koraka (1.000, 1.500 i 2.500 W), temperatura se može namjestiti između 5 i 35 °C. To su jako dobre brojke. Hvalim ECO način rada, LED displej i daljinski upravljač. To smatram velikim plusom, upravljanje s kauča je uvijek zadovoljstvo. Sencor također misli na sigurnost u ovom slučaju, postoji zaštita od pregrijavanja. Međutim, nedostaje mu zaštita od smrzavanja i funkcija automatskog isključivanja kada se uređaj prevrne, smrzava se. Prema recenzijama, zagrijavanje je vrlo brzo, što je pozitivno. Unatoč višoj cijeni, nedostaje mu npr. također i prostor za namatanje dovodnog kabela, što se kod jeftinijih modela podrazumijeva. Imam pomiješane osjećaje o ovom modelu . S jedne strane, nudi dobre performanse i lijep dizajn, s druge strane, nedostaju mu sitnice i sigurnosne značajke prisutne u jeftinim modelima.
Moji savjeti
Kvaliteta po razumnoj cijeni za neke je proizvode najvažnija. Mnogi to očekuju i kod uljnih radijatora. Takav izbor može biti model . Riječ je o vrlo jeftinom, ali relativno snažnom kompaktnom modelu s regulacijom snage. Što se tiče omjera cijene i performansi, uljni radijator je vrlo dobar. U prilog tome govore tri razine snage (najveća 2.500 W), 13 grijaćih elemenata i mogućnost podešavanja temperature u rasponu od 5 do 30 °C. Unatoč slabijim performansama, zanimao me model s timerom, kontrolom temperature (15-35 °C) i daljinskim upravljačem.