
Najprodavaniji raclette roštilji. Sencor ima najbolje kritike
Tržišnost mnogima igra važnu ulogu pri kupnji. Ako spadate u njih, oduševit će vas izbor najprodavanijih raclette roštilja na našem tržištu. Prema ljestvici popularnosti na poznatim portalima (npr. Heureka, Alza ili Nay), pripremio sam ocjenu najpopularnijih raclette roštilja. Ovo je moje osobno mišljenje o dotičnim proizvodima, ako imate drugačija iskustva s njima, možete komentirati ispod članka.
Najprodavaniji raclette roštilji
[odbor]
Sencor SBG 0260BK

Ravna i rebrasta ploča za roštilj, podesiva temperatura, posude za pečenje hrane, posuda za skupljanje tekućine; to ne zvuči loše. Sencor se drži svoje filozofije - kvaliteta po pristupačnoj cijeni je i stvar ovog modela. Iako je temperatura podesiva, određeni stupnjevi se ne mogu postaviti, samo min. do max., dakle više je riječ o procjeni. To zapravo nije zamjerka, to je više-manje samo po sebi razumljivo za raclette roštilje. Potrošnja od 1.400 W je među najvećima, pa je to plus. Hvalim 2 različite površine za pečenje, možete birati između ravne (kamena) i rebraste površine za pečenje koje su odvojene. Površina roštilja je 42 × 42 cm (1.764 cm2), što nije malo u navedenoj kategoriji. U ponudi je do 8 gril tava, kao i lopata, što ja, uz potrošače, smatram jednom od prednosti. Dizajn se čini kvalitetnim, iako po mom mišljenju roštilj ima previše plastičnih dijelova. Prema opisu, ploče za roštilj se ne mogu ukloniti, to nije drago. Sve u svemu, mislim da nije loš i da definitivno ima puno toga za ponuditi.
Domo DO9038G

Prije svega, pozornost mi je privukao oblik roštilja. Roštilji su najčešće četvrtasti ili pravokutni, u ovom slučaju to je ovalni. To je isključivo stvar preferencija, svaki od oblika ima svoje prednosti. Potrošnja od 1200 W nije najgora s obzirom na manju površinu od Sencora (970 cm 2 ). Postoji samo jedna površina roštilja, teflon koji se ne lijepi je dobar izbor. Površina je podijeljena na rebrastu i ravnu, što dobro služi roštilju. Moram kritizirati nemogućnost regulacije temperature, morat ćete sve raditi na jednoj temperaturi, ali proizvođač ne otkriva o kojoj se temperaturi radi. Srećom, prema recenzijama, roštilj se brzo zagrijava i jednostavan je za rukovanje. Međutim, priprema mesa traje duže. 8 posuda zaslužuje pohvalu, ali je prostor između njih (donja etaža) i spirale (gornja etaža) manji. Cijenu ovog modela vidim kao prednost. Ako još nemate iskustva s racletteom, mislim da je ovo dobar izbor za isprobati.
Severin RG 2374

Ulazna snaga od 1500 W, kontrola temperature (min. do maks.) i 8 neprianjajućih posuda zaslužuju pohvale. Čini se da je roštilj visoke kvalitete, površina za pečenje je izrađena od lava kamena. Plus je njegova čvrstoća, minus je što je površina samo glatka. U odnosu na Sencor, površina roštilja je manja, ali 49 x 25 cm/1.225 cm 2 i dalje nije loša brojka. Prema potrošačima, održavanje i rukovanje su jednostavni i roštilj radi dobro. Slično kao kod Sencorea, razmak između površine za pečenje i posuda je dovoljan da se u njima mogu pripremati i veće namirnice (npr. brokula). To je svakako prednost ovog modela. O kvaliteti materijala svjedoči težina roštilja od 5,6 kg. Nije baš zgodan za nošenje, ali s druge strane sigurnije je pečenje na roštilju. Ne izgleda loše, ali meni osobno malo nedostaje urezana površina.
Moji savjeti
Raclette roštilji nisu uobičajeni dio slovačkih kućanstava, što je šteta. Ako ste se odlučili za takav roštilj, a najprodavaniji modeli vas nisu oduševili, možete se kladiti u npr. na . Kombinacija je raclette grilla i fonduea sa svim potrebnim dodacima. Ploča za roštilj je uklonjiva, što olakšava čišćenje. Što se dizajna tiče, dobrim izborom smatram model s okvirom od bambusa. Površina za pečenje je podijeljena na glatki i rebrasti dio, pakiranje sadrži 8 kvadratnih i 4 duple raclette tave. Osobno mi se sviđa , koji omogućuje kuhanje u 6 wokova uz roštiljanje u 8 tava za raclette.